Yeni haberler

3 Ağustos 2013 Cumartesi

Namaz kılarken dizleri ağrıyanlar için Ortopedik seccade

    Cumartesi, Ağustos 03, 2013   Yorum yok

dizler, ayaklar ve alın için özel bir dolgu maddesi
Namaz kılarken dizleri ağrıyanlar için Ortopedik seccade
Almanya'da yaşayan Türk vatandaşı Adnan Pirisan, namazda secde ederken dizlerdeki yükü hafifleten ortopedik bir seccade icat etti.Kendisi de diz ağrıları çeken 50 yaşındaki Pirisan, ilk bakışta normal seccadelerden farklı olmayan buluşunda dizler, ayaklar ve alın için özel bir dolgu maddesi bulunduğunu söylüyor.


AFP Haber Ajansı'na konuşan Pirisan 'zarar görmeyen' dolgu maddesinin tam olarak ne olduğunu açıklamayı 'ticari sır' olduğu gerekçesiyle reddetti.

10 yaşındayken Türkiye'den Almanya'ya yerleşen Pirisan, '2009'da ürünün patentini aldım ve Türkiye'de üç yerde üretim yapıyoruz. Yılda 3 bin kadar seccade satıyoruz' dedi.

Katlandığında küçük bir çantaya konulabilen ürünün satışı genelde internet üzerinden yapılıyor.

Buna rağmen Pirisan'ın şirketi Pirisec'in Almanya, Türkiye, Kuveyt ve Dubai'de de satış noktaları var.

Ancak Pirisan, lüks ve çocuk çeşitleri de olan ve yaklaşık 40 Euroya, yani 100 lira dolayında bir fiyata satılan seccadelerin, internet üzerinden Singapur'dan Amerika Birleşik Devletleri'ne dek geniş bir coğrafyada alıcı bulduğunu vurguluyor.

Pirisan, Alman Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesine de ürününün diğer dinlerin mensuplarına da satılabileceğini söylüyor ve bunu sadece iş için yapmayacağını söylüyor.

Pirisan, "Müslüman, Protestan ya da Katolik olsalar da dua etmeyi herkes için kolaylaştırmak istiyorum." diyor.bbc türkçe

suhulettin hıdır

suhulettin hıdır

Güncel Sağlık Haberlerinden Videolardan oluşan Blogumuz
Ana sayfaya gitmek için tıkla →

Hiç yorum yok :
Write yorum

ÖNERİ VE YORUMLARINIZ

© 2014 deva arayanlar . Designed by Bloggertheme9
Proudly Powered by Blogger .